8. - 9. 4. 2023 Velikonoční kvízovka po křížové cestě

Připravili jsme pro vás kvízovou soutěž na trase milevské křížové cesty jako volnočasovou aktivitu pro rodiny s dětmi. Můžete si tak užít nejen procházku probouzející se jarní krajinou a krásné výhledy na klášter, ale zároveň si s celou rodinou i provětrat mozkové závity:)

Jak na to?

Nejprve se zastavte na pokladně milevského kláštera, kde obdržíte dešifrovací tabulku. Pak už se můžete vypravit na procházku po křížové cestě. U každého zastavení (kříže) najdete kartičku s obrázkem a soutěžními úkoly. Otázky jsou rozděleny do čtyř kategorií dle věku dětí a jejich znalostí. U každého zastavení vyberete odpověď, o které si myslíte, že je správná. Na konci křížové cesty písmenka správně seřadíte dle uvedených pokynů a výsledný text doplníte do tajenky. Za správně vyřešenou tajenku dostanete na pokladně prohlídek v Latinské škole malou odměnu:)

Na naší kvízovce spolupracovali v hodinách náboženství i žáci 1. a 2. ZŠ v Milevsku. Díky nim bude křížová cesta během kvízovky obohacena o krásné obrázky. Za to jim patří velké poděkování.

Pokladna milevského kláštera je v době konání soutěže otevřena v sobotu 8. 4. a neděli 9. 4. 2023 od 9.30 do 16.00 hod.

Pokladna: tel. 736 209 344, prohlidky@klastermilevsko.cz

Soutěž je samozřejmě ZDARMA.