Živý betlém opět naživo / kulturní odpoledne

Srdečně Vás zveme na tradiční akci Živý betlém, která se po dvou předchozích online ročnících opět stane místem radostného setkání tváří v tvář. Koledy Vám zahraje a zazpívá folklórní soubor Kovářovan, koncertem v bazilice pak na vánoční atmosféru naváží žáci ZUŠ Mievsko a celkový zážitek umocní žáci ZŠ Chyšky vánoční hrou O narození Ježíška. Vše vyvrcholí večerní prohlídkou adventně vyzdobené prelatury, kde Vám prozradíme, jak se slavily Vánoce v minulosti.

Přijďte s námi prožít čtvrtou adventní neděli, zazpívat si a potěšit své chuťové buňky svařeným vínem, čajem či kávou a perníčky, které si sami můžete nazdobit.

Program kulturního odpoledne:

  • 14hod Živý betlém na 1. nádvoří
  • 15hod Vánoční koncert ZUŠ Milevsko v bazilice. Zazní skladby pro dvě trubky barokních skladateů H. Bibera a J. E. Altenburga v podání p. uč. Václava Adama se svým žákem Martinem Pichem. Dále vystoupí komorní flétnový soubor se skladbami W. A. Mozarta, G. F. Handela a dalšími. A také komorní houslový soubor se skladbami J. F. Macha, D. Šostakoviče, W. F. Bacha atd pod vedením p. uč. Václava Adama. Milevský dětský sbor pod vedením G. Molové vystoupí se skladbami s   vánoční tématikou V. Patejdla, V. Horvatha, L. Chromka, O. Rumla, P. Hladkého.
  • 16hod Vánoční hra v bazilice O narození Ježíška v režii Jany Korandové, hrají děti ze ZŠ Chyšky
  • 17hod Večerní prohlídka adventně vyzdobené prelatury. Provádí historička Petra Kramperová.